Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Pääsiäisuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kemijärvi    Tulostusaika  21:38   
  Järjestäjä  Kemijärven Kaiku         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Haukiputaan Heitto Tytöt  2007  Haukiputaan Heitto            2:44.67   
  Eevi Hirvasoja  2007      1:26.58        1:26.58   
  Maija Leinonen  2007                 
  Iina Pasuri  2007                 
  Silja Sipovaara  2007      2:44.67        2:44.67   
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rovaniemen Uimaseura  2000  Rovaniemen Uimaseura            2:08.18   
  Emilia Juutilainen  2004      33.47        33.47   
  Emilia Kivijärvi  2004      35.51        1:08.98   
  Ada Niskala  2000      29.77        1:38.75   
  Liina Rajaniemi  2003      29.43        2:08.18   
                     
Haukiputaan Heitto Naiset  2000  Haukiputaan Heitto            2:18.99   
  Ella Sipola  2005      39.69        39.69   
  Aada Hirvasoja  2005      37.42        1:17.11   
  Anni Katajamäki  2000      31.78        1:48.89   
  Pinja Sipovaara  2002      30.10        2:18.99   
                     
Kemtu Naiset  2005  Kemin Työväen Uimarit            2:30.34   
  Pinja Junttari  2006      38.80        38.80   
  Jutta Mört  2005      36.81        1:15.61   
  Isla Heiskanen  2005      1:14.73        2:30.34   
  Saara Nissinen  2006              2:30.34   
                     
Kempy R2 1  2006  Kempeleen Pyrintö            2:31.73   
  Angelica Kärki  2006      39.72        39.72   
  Fanni Törmänen  2006      44.13        1:23.85   
  Elli Hakola  2006      35.51        1:59.36   
  Anni Moilanen  2006      32.37        2:31.73   
                     
Kemijärven Kaiku  2005  Kemijärven Kaiku            3:18.58   
  Lotta Kulojärvi  2008      55.00        55.00   
  Pinja Perälä  2006                 
  Raita Virtanen  2005                 
  Nea Mantsinen  2009      3:18.58        3:18.58   
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Haukiputaan Heitto Miehet  2002  Haukiputaan Heitto            2:17.35   
        37.66        37.66   
        1:18.29        1:18.29   
        1:48.29        1:48.29   
        2:17.35        2:17.35   
                     
Haukiputaan Heitto Miehet  2002  Haukiputaan Heitto            2:17.35   
        37.66        37.66   
        1:18.29        1:18.29   
        1:48.29        1:48.29   
        2:17.35        2:17.35   
                     
Haukiputaan Heitto Miehet  2002  Haukiputaan Heitto            2:17.35   
  Jeremia Saarinen  2002      37.66        37.66   
  Tuomo Leinonen  2006      40.63        1:18.29   
  Jere Hannuksela  2004      1:48.29        1:48.29   
  Roope Mutanen  2003      2:17.35        2:17.35   
                     
Haukiputaan Heitto Miehet  2002  Haukiputaan Heitto            2:17.35   
  Jeremia Saarinen  2002      37.66        37.66   
  Tuomo Leinonen  2006      40.63        1:18.29   
  Jere Hannuksela  2004      1:48.29        1:48.29   
  Roope Mutanen  2003      2:17.35        2:17.35   
                     
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            21.45   
Eevi Mantsinen  2011  Kemijärven Kaiku            28.42   
Olivia Kilpeläinen  2010  Rovaniemen Uimaseura            28.78   
Maria Hannikainen  2011  Kemijärven Kaiku            29.17   
Miida Kanerva  2010  Kemijärven Kaiku            30.08   
                     
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Sakaljuk  2010  Kovdor            18.04   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            18.10   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            22.37   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            45.56   
Anna Akimova  2009  Kovdor            46.96   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            55.81   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            37.82   
Viktoria Matjunina  2007  Kovdor            42.68   
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            44.96   
Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            48.23   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            48.35   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            33.87   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            34.07   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            34.62   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            35.97   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            36.66   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            37.25   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            39.60   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            40.17   
Isla Heiskanen  2005  Kemin Työväen Uimarit            41.65   
10  Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            41.84   
11  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            43.38   
12  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            45.18   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            28.28   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            31.92   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto            32.15   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            32.90   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.20   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            34.65   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Sakaljuk  2010  Kovdor            51.08   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            39.46   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            48.79   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arsenii Beljalov  2006  Kovdor            35.24   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            28.46   
Alexandr Shelemov  2004  Kovdor            29.22   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            30.44   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet            34.31   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            36.25   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            41.49   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    42.47        1:26.28   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.89        1:27.22   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    1:30.72        1:30.72   
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    46.41        1:35.17   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi    46.50        1:42.69   
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku    2:05.75        2:05.75   
Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:13.33        1:13.33   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    37.80        1:20.26   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    42.38        1:25.82   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    34.04        1:11.25   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    33.76        1:11.77   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    37.02        1:16.46   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    1:33.02        1:33.02   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    39.96        1:21.70   
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    33.54        1:10.10   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            50.57   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            56.64   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            1:03.54   
Nea Mantsinen  2009  Kemijärven Kaiku            1:06.74   
Nenna Hannikainen  2009  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viktoria Matjunina  2007  Kovdor            43.49   
Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            50.35   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            51.86   
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            55.47   
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku            1:06.11   
Hilma Koskiniemi  2007  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            37.21   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            38.68   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.78   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            41.54   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            44.63   
Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            45.66   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            46.44   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            46.73   
Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906            46.93   
10  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            47.20   
11  Isla Heiskanen  2005  Kemin Työväen Uimarit            54.95   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            35.93   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            36.26   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            38.96   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            45.13   
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Sakaljuk  2010  Kovdor            54.08   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            1:08.37   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            51.94   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            54.06   
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            42.80   
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906            32.13   
Alexandr Shelemov  2004  Kovdor            37.53   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            38.11   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            38.26   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet            38.31   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    42.52        1:29.75   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    46.04        1:36.51   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            1:36.71   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    47.21        1:38.97   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    48.07        1:40.86   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    49.24        1:41.07   
Alexandra Senchukova  2008  Kovdor    48.72        1:43.27   
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    51.88        1:49.10   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi    53.26        1:51.56   
10  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet    53.50        1:52.42   
11  Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906    1:01.20        2:10.55   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.75        1:22.72   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    45.69        1:33.11   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot    46.18        1:38.85   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot    49.84        1:44.30   
Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    58.12        1:58.26   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    40.57        1:25.94   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet    55.38        1:52.71   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku    1:54.53        1:54.53   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    41.92        1:28.92   
Arsenii Beljalov  2006  Kovdor    43.38        1:31.75   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.14        1:32.84   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.98        1:11.47   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    39.47        1:25.57   
                     
 
Laji 13, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            32.97   
Miida Kanerva  2010  Kemijärven Kaiku            37.00   
Eevi Mantsinen  2011  Kemijärven Kaiku            38.72   
Olivia Kilpeläinen  2010  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 14, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Sakaljuk  2010  Kovdor            24.33   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            27.66   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            30.00   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            39.42   
Anna Akimova  2009  Kovdor            40.94   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            50.00   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            51.07   
Nea Mantsinen  2009  Kemijärven Kaiku            54.11   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            36.50   
Hilma Koskiniemi  2007  Rovaniemen Uimaseura            38.02   
Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            39.02   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            39.38   
Sara Ollila  2007  Lapin Veikot            39.59   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            39.88   
Ella Haapamäki  2008  Oulun Uinti 1906            44.99   
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku            49.05   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            30.65   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            31.54   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906            31.54   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            32.66   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            32.81   
Isla Heiskanen  2005  Kemin Työväen Uimarit            34.69   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            35.74   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            37.43   
Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            38.01   
10  Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            38.73   
11  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            39.09   
                     
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            27.17   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            29.94   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            30.76   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            31.18   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.42   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            43.25   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            51.98   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            37.15   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            38.13   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            38.43   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku            46.55   
Aapo Virta  2007  Kemijärven Kaiku            DNF   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            32.47   
Julius Turunen  2006  Rovaniemen Uimaseura            41.74   
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            27.25   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            28.37   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            31.38   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            31.80   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            32.96   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    40.40        1:26.75   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    40.68        1:27.54   
Viktoria Matjunina  2007  Kovdor    47.02        1:34.18   
Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    44.88        1:35.73   
Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet    1:41.26        1:41.26   
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    49.36        1:44.32   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet    59.00        1:59.00   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    36.27        1:15.94   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    37.90        1:19.33   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    37.60        1:22.44   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    40.96        1:25.40   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    41.73        1:27.65   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    44.92        1:34.38   
Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    49.04        1:38.02   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    46.74        1:40.38   
                     
 
Laji 17, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906    30.45        1:08.10   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    1:11.67        1:11.67   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    34.21        1:13.60   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura    33.51        1:15.58   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    36.32        1:16.10   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    33.77        1:17.22   
                     
 
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet    49.53        1:40.54   
                     
 
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    34.04        1:08.14   
Alexandr Shelemov  2004  Kovdor    32.61        1:09.79   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet    38.71        1:21.74   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    40.27        1:25.10   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    35.18        1:13.05   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    36.04        1:14.31   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    37.02        1:16.77   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    37.31        1:17.16   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    37.85        1:18.76   
Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    38.54        1:20.75   
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    40.73        1:23.58   
Alexandra Senchukova  2008  Kovdor    1:24.00        1:24.00   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet    1:28.21        1:28.21   
10  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:28.23        1:28.23   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    31.73        1:05.31   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    33.88        1:09.95   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    33.84        1:10.68   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    35.78        1:14.23   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    34.03        1:14.58   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    38.04        1:20.99   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura    39.35        1:22.60   
Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    40.18        1:23.04   
Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    40.07        1:26.42   
10  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    42.11        1:26.68   
11  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot    45.26        1:30.02   
                     
 
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906    28.91        1:00.37   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    32.11        1:06.09   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    31.78        1:07.29   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    32.52        1:07.53   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    32.17        1:09.12   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.03        1:18.34   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    40.92        1:26.28   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    1:26.77        1:26.77   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku    47.36        1:35.63   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku    54.03        1:53.97   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    33.92        1:10.71   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    33.88        1:11.66   
Arsenii Beljalov  2006  Kovdor    34.85        1:13.30   
                     
 
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    28.75        59.21   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    29.02        59.37   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.87        1:02.01   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    31.95        1:06.15   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    33.12        1:09.22   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura    35.94        1:17.06   
                     
 
Laji 21, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Hannikainen  2011  Kemijärven Kaiku            27.07   
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            28.50   
Olivia Kilpeläinen  2010  Rovaniemen Uimaseura            31.53   
Miida Kanerva  2010  Kemijärven Kaiku            31.61   
Eevi Mantsinen  2011  Kemijärven Kaiku            34.07   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Sakaljuk  2010  Kovdor            21.60   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            22.33   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            26.91   
                     
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            53.76   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            56.62   
Nea Mantsinen  2009  Kemijärven Kaiku            1:01.53   
Anna Akimova  2009  Kovdor            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            45.73   
Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            49.31   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            49.55   
Lotta Kulojärvi  2008  Kemijärven Kaiku            59.79   
Sara Ollila  2007  Lapin Veikot            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            36.41   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            38.74   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            41.67   
Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906            43.52   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            44.16   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            44.66   
                     
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetta Kanervo  1999  Oulun Uinti 1906            31.18   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.29   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906            33.68   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            34.13   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            38.08   
                     
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            53.40   
                     
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            42.96   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            49.57   
Juho Perälä  2008  Kemijärven Kaiku            1:02.47   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Shelemov  2004  Kovdor            33.73   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            41.05   
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.87  1:30.59  2:25.04    3:04.34   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    1:33.40  2:26.85  3:05.35    3:05.35   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    47.62  1:35.36  2:32.28    3:14.35   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    45.46  2:32.84  3:15.59    3:15.59   
Alexandra Senchukova  2008  Kovdor    52.08  1:44.90  2:40.23    3:23.89   
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    35.21  1:17.40  2:00.91    2:37.15   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.24  1:15.33  2:07.00    2:43.67   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    37.88  1:23.96  2:17.76    2:56.66   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    39.30  1:26.72  2:19.02    2:57.81   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    41.51  1:28.42  2:22.13    3:03.16   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    46.01  1:31.12  2:27.64    3:07.50   
Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    47.98  1:37.87  2:34.40    3:17.62   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    43.65  1:39.18  2:40.17    3:25.96   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            DNF   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    33.29  1:15.71  2:02.78    2:37.87   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    35.19  1:16.14  2:07.28    2:41.66   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    33.51  2:07.08  2:48.49    2:48.49   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    41.03  1:27.11  2:18.22    2:57.61   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    35.30  1:16.34  1:55.88    2:30.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kemijärven Kaiku  Tulostusaika  21:38